У неділю, 19 травня 2019 року, Україна і світ вшанує пам’ять людей, які померли від СНІДу. Цей день за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я відзначається у всьому світі щорічно, починаючи з 1983 року. Головним покликанням пам’ятної дати є  вшанування пам’яті людей, які пішли з життя через хвороби, зумовлені СНІДом, привернення уваги суспільства до проблем ВІЛ/СНІДу, життя людей, яких торкнулася пандемія ВІЛ.    

  Україна одна з країн Європейського регіону, які найбільше постраждали від ВІЛ. Дніпропетровська область входить до трійки областей-лідерів за темпами поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні.    

Враховуючи перебіг захворювання (хвороба майже не проявляє себе тривалий час), низький рівень знань громади про ВІЛ, страх пройти обстеження призводить до того, що багато ВІЛ-позитивних людей живуть не знаючи, що вони інфіковані. Значна частина громади і досі перебуває під впливом міфу, що ВІЛ-інфекція – це захворювання  груп населення з ризикованою поведінкою. 

   За даними ДУ “Центр громадського здоров’я МОЗ України”, з часу реєстрації (1987 рік) по 01 січня 2019 року в Україні офіційно зареєстровано 333 716 випадків інфікування ВІЛ.   

Сьогодні в Україні щодня СНІД забирає 10 життів. 

 Серед шляхів інфікування переважає статевий шлях передачі вірусу імунодефіциту людини. Як свідчить статистика, переважно інфікуються особи, які за епідеміологічними показниками не відносяться до груп найвищого ризику.  

З початку епідемії, станом на 01 квітня 2019 року в місті Жовті Води померли від захворювань, зумовлених СНІДом, за весь період 124 особи.     

Станом на 01 травня 2019 року  332 мешканці нашого міста живуть з діагнозом «ВІЛ-інфекція»; 285 пацієнтів приймають високоактивну антиретровірусну терапію, яка допомагає їм зберегти повноцінне життя.                                                      

     Ми звертаємось до мешканців міста Жовті Води з переконливим проханням вчасно пройти конфіденційне та безкоштовне обстеження на ВІЛ.

 Враховуючи темпи поширення епідемії ВІЛ, сьогодні знати про свій ВІЛ-статус та статус партнера життєва необхідно. 

 Кожна особа, яка мала хоча б один незахищений статевий акт навіть зі своїм партнером, може бути ВІЛ-інфікованою. Якщо в Вашому житті/житті партнера були випадки вживання наркотиків – ризики інфікування значно збільшуються.  

 Слід пам’ятати: статеві стосунки – відповідальність двох або більше осіб, які в них вступають. Відповідальність за користування єдиним надійним захисником від ВІЛ – презервативом –  лежить на двох партнерах. 

 Не слід хибно довіряти партнеру. ВІЛ все одно, яка у Вас освіта, на скільки Ви успішні, молоді й гарні. Вірус імунодефіциту не обирає людину за статтю,  статком, віком, знаходженням у шлюбі чи у партнерських відносинах.    

Прагнення до здорового способу життя, визначення своїм життєвим пріоритетом сімейних цінностей та моральності, знання свого ВІЛ-статусу, відмова від ризикованої статевої поведінки і відповідальність за своє здоров’я – це запорука захисту від інфікування ВІЛ.  

         В КНП «Жовтоводська міська лікарня» на базі поліклініки №1 працює кабінет “Довіра”, де будь-яка особа може безоплатно, за бажанням анонімно, здати кров на наявність антитіл до ВІЛ безпосередньо в кабінеті. Також  при зверненні  до сімейного лікаря можна отримати консультацію та направлення на здачу крові для обстеження на наявність антитіл до ВІЛ.

      За консультацією щодо обстеження на ВІЛ-інфекцію можна звернутися в кабінет “Довіра”(поліклініка №1, кабінет №106), телефон 066 811 0068.

Лікар-інфекціоніст кабінету «Довіра»

 КНП «Жовтоводська міська лікарня»       Марініна О.О.